نحوه خرید طرح ترافیک و اجرای طرح ترافیک امسال

پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرد که اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد از فردا در تهران از سر گرفته می‌شود.

نقشه طرح ترافیک تهران را تصویر بالا ملاحظه میکنید

به گزارش ایسنا، مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ به خبرنگار ایسنا اعلام کرد که از ساعت ۶:۳۰ روز دوشنبه ۱۴ فروردین ماه اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران از سر گرفته خواهد شد و اجرای طرح ترافیک تا ساعت ۱۷ و طرح زوج و فرد تا ساعت ۱۹ ادامه خواهد داشت.

این دو طرح همچنین در روزهای پنج‌شنبه در ساعت ۱۳ به پایان خواهد رسید.

پلیس راهور تهران همچنین از اعتبار طرح‌های ترافیک سال ۹۵ تا پایان فروردین ماه سال ۹۶ خبر داده و اعلام کرد که خودروهای دارای مجوز طرح ترافیک سال ۹۵ تا پایان فروردین ماه می‌توانند وارد محدوده طرح ترافیک و محدوده زوج و فرد تهران شوند.

 

مصطفی قنبرنژاد مدیر واحد صدور آرم سازمان ترافیک با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی ترافیک گفت: خرید ارم طرح ترافیک ۹۶ منوط به دریافت معاینه فنی برتر از مراکز معاینه فنی شهر تهران است.

وی با اشاره به اینکه پیش از این داشتن معاینه فنی معتبر از مراکز معاینه فنی تهران در دریافت آرم طرح ترافیک سالانه و حتی آرم های روزانه و هفتگی الزامی بود، تاکید کرد: برابر مصوبه جدید وزارت کشور و شورای عالی ترافیک تهران برای دریافت آرم طرح ترافیک سالانه و هفتگی سال ۹۶ داشتن معاینه فنی برتر الزامی شده است. بطوریکه تمامی متقاضیان ارم طرح ترافیک ، به رغم داشتن معاینه فنی معتبر نیز باید مجددا به مراکز معاینه فنی تهران مراجعه کرده و معاینه فنی برتر را دریافت کنند.

سید نواب حسینی منش مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی تهران در توضیح معاینه فنی برتر گفت: طرح معاینه فنی برتر پیشنهاد شهرداری تهران بود که ابتدای سال گذشته به شورای عالی محیط زیست کشور ارایه شد ، با توجه به اینکه حدود مجاز معاینه فنی سطح پایین است پیشنهاد شده حدود مجاز سختگیرانه تر اعمال شود.

وی با اشاره به اینکه معاینه فنی یکی از محورهای تاکیدی در کاهش آلودگی هواست، اظهارکرد: حدود مجاز آلایندگی خودروها و استانداردهای جدید معاینه فنی براساس شرایط موجود استاندارد خودروهای داخل کشور و بررسی چندین هزار مورد معاینه فنی تدوین شد و در نهایت در دی ماه سال گذشته ابلاغ شد.

وی تصریح کرد : در معاینه فنی برتر دور موتور بالا نیز بررسی و مورد سنجش قرار می گیرد. این در حالیست که در معاینه فنی معتبر تنها دور موتور پایین مورد سنجش قرار می گیرد .

حسینی منش با بیان اینکه با سنجش دور موتور بالا ، نقص فنی خودروها با دقت بیشتری مورد بررسی قرار می گیرد، تاکید کرد : با توجه به اینکه اجرای معاینه فنی برتر نیازمند تجهیزات بود متاسفانه تاکنون قابلیت اجرا نداشت.

به گفته وی اکنون مراکز معاینه فنی شهر تهران به سیستم و تجهیزات این نوع سنجش تجهیز شدند. از این رو برابر مصوبه شورای عالی ترافیک تهران برای دریافت طرح ترافیک ۹۶ داشتن نوع ۱ معاینه فنی ( معاینه فنی برتر ) الزامی است.

وی گفت : در معاینه فنی برتر ( نوع ۱ ) میزان co از ۲٫۵ به ۷دهم کاهش یافته است.

حسینی منش تاکید کرد: داشتن معاینه فنی معتبر یا همان معاینه فنی نوع ۲ برای محدوده ال.ای.زد کفایت می کند.

مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی تهران با اشاره به اینکه هدف شورای عالی ترافیک و شهرداری تهران این است که محدوده طرح ترافیک به محدوده پاک تبدیل شود، گفت : از این رو معاینه فنی موتور سیکلت ها و الزام نوع یک معاینه فنی برای خودورهای دارای طرح ترافیک در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد : با مصوبه جدید وزارت کشورتمام متقاضیانی که درطرح ترافیک سالیانه ۹۶ ثبت نام کردند،علاوه برداشتن معاینهفنی معتبرباید مجددابه مراکز معاینه فنی مراجعه ومعاینه فنی برتر اخذ کنند.

حسینی منش گفت : همکارانمان در تمامی مراکز توجیه هستند و متقاضیان دریافت ارم طرح ترافیک می توانند با مراجعه به مراکز معاینه فنی و پرداخت نیمی از هزینه معاینه فنی مجددا مورد سنجش دور موتور بالا قرار گیرند.

سایت خرید طرح ترافیک تهران

 

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ترجمه فارسی وبهینه سازی توسط photosday